10 Nisan 2013 Çarşamba

Pardon, Nuguseyo?!

Arşivimde bulunan nadide (!) parçalardan biride bu diziydi, pek değerli, kendilerine kingu lakabını taktığım arkadaşım atmıştı geçen sene, izlemek şimdiye kısmetmiş.
İlk bölümde beni biraz bunaltan ama sonradan sevmeye başladığım cici, çerezlik bir dizi, zaman geçsin kültür olsun diyerek izleyebileceğiniz.
Konusuna değinecek olursak; Son Young In atarlı, babasına gıcık olan,lise son sınıfta bir kız. Ama baba da öyle gıcık olunmayacak tipte de değil hani. Ağız burun yamultmalar, tövbe Rabbim ( biraz sonra kanıtlarımı sunacağım.) Neyse işte Young In babasına öyle bir sinirleniyor ki bir gün;

'' Seninle yaşamayı sevmiyorum, çok rahatsız ediyor ve beni çıldırtıyor.
Sana bakmaktan, seninle konuşmaktan ve seninle yemekten nefret ediyorum! ''

...diye nidalar atıyor. Ee şimdi adama da üzülmedim değil de işte çok saf salak takılıyor o.O
Bunları duyan babası üzülüyor tabi ama napsın kızı sonuçta, atsa atılmaz satsa satılmaz, o da her zamanki gibi kendini içkiye vuruyor.
Bu adamın bir de mafyaya borcu var, kız bu mafyadan da çok çekiyor, babasına olan nefretini bir kısmı da bundan ötürü, hatta gelip kıza beden teslim anlaşması falan imzalatmaya çalışıyorlar. Hem bu borçlarından ötürü hem de adamın eskiden yaptığı tabloları ele geçirmek için bu mafya ve bir takım insanlar adama suikast düzenliyor ve adam ölüyor.
İşte hikaye bundan sonra başlıyor. Pek değerli kızı Young In 'i bırakmak istemeyen bu amca azraile kızıyla vedalaşmak onunla vakit geçirmek için yalvarıyor o.O ve yaşı kadar - 49 gün - süre veriliyor amcaya, ama başka bir insanın bedenin içinde.
Ve işte karşınızda benim yeni Ahjussi ' lerimden Yoon Kye Sang nam- ı diğer Cha Seung Hyo Tepunnim.
.
(Tipe bakın ya, salak adam :*)
* Bir bilgi notu: Kendileri Hani şu Türkiye'ye gelen gezen bir Koreli ahjussi varmış cümlesinde ki Ahjussi'nin ta kendisi. Dedim '' Neden? Neden bende orada değildim? Tabi orada olsam zaten üstün cazibemle hemen adama orada şehadet getirtip nikah masasına oturtcam ya (!)'' Bir de bu arada kendisinin Miss Korea sevgilisi var, nam - ı diğer Lee Honey o.O  Çok hem de pek çok sinirim bozuldu!
Neyse işte ondan sonracığıma kızın babası benim ahjussi'nin bedenini günde 3 saatliğine ödünç alıp kızıyla takılır. Young In ve ahjussi de kızın babası sayesinde tanışıyorlar. Sonra da taaa 8. bölümde aşk kıvılcımları tutuşuyor - su dökerim ben o kıvılcımlara ya, neyse - İşte dizinin ismi de oradan geliyor, kız bir bakıyor ki ahjussi bir bakıyor babası gibi davranan biri, o da ''ahjussi, nuguseyo?'' diyor.
Daha dizi de bir ahjussi daha var da onu anlatacak halim yok, şu an sadece kendi ahjussime odaklandım. Ha bir de benim ahjussi ( ki kendisini kütüğümüze yazdırdım) dizide duygusuz, sevgiden yoksun büyümüş bu yüzden kaba olmuş bir insan kendileri, kızın sayesinde sevgiyi öğreniyor, tam benlik ben hep böyle sorunlu insanları seviyorum nedense?
Şimdi de diziden karelere geçelim :)

Baba- kız tell me dansı yapıyorlar :)

Burada da babası ahjussiye kızından uzak durmasını söylüyor, ahjussi de sinirleniyor :)

O hışımla bir kalkıyor yerinden kıza doğru...

Ve ahjussi babasının inadına kızı öpmeye yelteniyor.

İlk başta öpmeyi düşünüyor ama bakıyor ki kız çok masum bir şekilde gözlerini kapatıyor, ahjussi kıyamıyor kıza. Hemen o anın gifleri de geliyor.


Veee ahjussi...

Şu hallerine gıcık oluyorum, kızın babasının ruhu girince ahjussiyi böyle mal yapıyor.

Bir de dizinin soundtrack' i içinde en sevdiğim şarkıyı paylaşayım sizlerle.
( klibi ben yaptım, ilk denemem O.O)

 

İşte böyle. Daha güzel sahneler vardı ama yoruldum kısmet değilmiş artık :) 
Öyle ila izleyin diyeceğim bir dizi değil, dedim ya çerezlik bir dizi ama ben sevdim, biraz sabrederseniz siz de seversiniz. Benden bu kadar, ha bir de ahjussimin İstanbul da ki fotoğrafını paylaşıp gideyim.
Hoşça kalın ^_^

Hanijuni...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder