17 Mayıs 2013 Cuma

Tıklarsan Ölürsün!


Don't Click Or You Will Be Death!!! Böööööööö!! :D diyerekten sizleri; 2012 yapımı, kendi halinde bir Kore filmiyle tanıştırmak isterim 'Sakın Tıklama ' .
Cuma günlerini kendine tatil etmiş, dizi film izleme günü yapmış bir kişi olarak ne izlesem ne yapsam diye Yep'te dolaşırken bu filmi buldum. Yorumlara aldandım, duygularımla oynandı ve filmi izledim.
' Ayy aman altıma edeceğim bak şimdi! Dur gelme! Ya rüyama girerse! Koreliler bu işi biliyor hacı! ' kelimeleri ne yazık ki ağzımdan dökülmedi, bir ayran misali yayılaraktan izledim filmi, sizde bence böyle izleyeceksiniz.
Filmden bahsedecek olursak;

Bu iki kızçe kardeşler. Babaları Amerika'da olan kardeşler birlikte kalıyor. Sağ tarafta görmekte bulunduğunuz kişi unnimiz Se Hee ( Park Bo Young) - ki kendisini Kurtçuk Oğlan'ımızın filminden nalet kız olarak tanırız, ama yine de iyi kız, hoş kız-.
Onun sol yanındaki çarpılmaya yüz tutmuş kişi de manyak kız kardeşi Jung Mi ( Kang Byul) - dedim bakıyım kimmiş bu yiğit insan ( filmi izlerseniz neden yiğit dediğimi anlarsınız, ki sapkın bebe de diyebiliriz) Rooftop Prince de Pak Ha'nın komşusu karikatür çizen Lady Mimi var ya oymuş.


Bu Jung Mi, liseye giden bir kız.Ablası da üniversiteyi bırakmış çalışıyor evi geçindirebilmek için. Burada Joo Won'un ne işi var dersiniz o da Se Hee'nin erkek arkadaşı, emniyette çalışan bilişim dehası Joon Hyuk rolünde.
Joon Hyuk ile Se Hee bozuşuyor. Joon Hyuk da Jung mi den yardım istiyor Se Hee ile barışmak için. Kız da yardım ederim ama diyor madem dehasın bizde faydalanalım, karşılığında bana yasaklanmış videolardan getir diyor, iyi halt ediyor.
Oğlan da tamam diyor, emniyette gizlice kalıp video indiriyor ve videonun naleti devreye giriyor!!! Bu videoyu izleyenler ölüyor.
Ve Jung Mi de bu ölecekler listesine adını altın harflerle yazdırıyor.
Onu kurtarma görevi ise Se Hee ve Joon Hyuk'a düşüyor...

İşte film böyle. Benim yorumuma gelecek olursak güzeldi ama korkunç değildi, yerimden hoplatmadı, Shutter' da da böyle olmuştu - ama Orphan beni yerimden de de hoplattı, gerim gerim de gerdi, eliniz değmişken onu da izleyin - normal düzeyde ilerleyen sıkmayan bir film. 
Şu insan için de izlenebilir, tipe bak :*


Filmin başlarında değinmek istediğim bir sahne var ki, Kore fanlarının manyaklık derecelerini çok güzel bir şekilde açığa  vuruyor.

Tamam gençler anlıyorum fangirl kalbinizi falan ama bize yakışmaz bu. Son sözümüz ancak ' Nikahına beni çağır sevgilimmmm ' olur :D :D
Ama yine de sevinebiliriz çünkü nikah falan olmayacak, o iş yattı hacı!! :D                                  hanijuni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder